SPOTKANIE Z WODOŁAZAMI

Dnia 23.10.2015 do naszego przedszkola przybyli niezwykli goście: pani Ania Glucsman i jej wierny towarzysz-pies Kenia. Dzieci podczas spotkania dowiedziały się  w jaki sposób należy przywitać się z czworonożnym gościem, na czym polega praca psa- ratownika. Oprócz tego  poznały zasady postępowania i zachowania się wobec nieznajomych psów. Pani Ania-przewodnik psa pracującego, oraz wielka miłośniczka zwierząt z pasją opowiadała o niezwykle odpowiedzialnej pracy jaką wykonują psy ratownicze i prezentowała zdolności  Kenii. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, szczególnie zwróciły uwagę na niezwykłą umiejętność Kenii, która swoim głosem potrafiła policzyć do 3. Na zakończenie dzieci poznały Kodeks dobrego przyjaciela psa i pożegnały się z gośćmi.