ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Pluszowe misie są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od wielu lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. Są nieodzowną przytulanką przy zasypianiu, pocieszają, dodają otuchy w trudnych chwilach. Autorzy książek dla dzieci piszą o nich liczne opowiadania, wierszyki, powieści.

Jedna z najpopularniejszych zabawek obchodzi swoje święto 25 listopada. Światowy Dzień Pluszowego Misia, to święto ustanowione 25 listopada 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Z powstaniem pluszowego misia wiąże się legenda sięgająca 1902 roku.

W tym dniu dla dzieci przygotowano wiele ciekawych atrakcji. W każdej grupie przedszkolaki rozwiązywały konkursy, uczestniczyły w licznych zabawach kołowych, śpiewały piosenki: „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Najwięcej emocji wzbudziły zagadki obrazkowe przedstawiające znane misie z bajek i filmów oraz konkurs na najszybciej zjedzony miodek. Na zakończenie wszystkie dzieci razem z Misiem bawiły się i tańczyły przy piosence „Pokochaj pluszowego Misia”.